poniedziałek, 23 września 2013

II Harcerski Turniej Piłki Nożnej

Już drugi raz wyrzyska 6 Drużyna Harcerska "Sokoły" im. Franciszka Muracha zorganizowała turniej piłkarski. Udział w zawodach wzięły prawie wszystkie drużyny harcerskie i gromady zuchowe Hufca Piła.
Kiedy zuchy rozpoczęły rozgrywki, ci, którzy nie brali udziału w meczach mogli rywalizować w kilku konkurencjach, m.in. rzuty lotkami do tarczy, podbijanie piłki czy stonoga.

Nasza reprezentacja rozpoczęła rozgrywki meczem z 6 Gromadą Zuchową "Leśne Skrzaty" z Piły. Mecz zakończył się dla nas zwycięstwem 8:0.

Po krótkiej przerwie rozegraliśmy mecz z 4 Gromadą Zuchową "Leśna Brać" również z Piły. I tym razem udało nam się zwyciężyć wynikiem 5:0.

Podczas ostatniej rozgrywki konkurowaliśmy z 5 Gromadą Zuchową "Wysockie Orły" z Wysokiej. Rywalizacja była zacięta, jednak po 10 minutach mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:0.

Takim sposobem po raz kolejny sięgnęliśmy po wygraną. Przeprowadzone treningi nie poszły na marne. Nie bez znaczenia był również gorący doping naszych dziewcząt, które wraz z chłopcami przygotowały transparent, grzechotki. Krzykiem, śpiewem oraz grą na bębnie zagrzewały kolegów do walki.

Kiedy rywalizację zakończyły drużyny harcerskie, odbył się mecz kadry - druhny kontra druhowie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla druhów. W drugiej na bramce stanęła nasza drużynowa. Chcąc jej pomóc, stanęliśmy w bramce, tworząc blokadę. W nasze ślady poszły zuchy i harcerze z innych grup całego hufca, tworząc najszczelniejszą bramkę w rozgrywkach.

Turniej zakończył się oficjalnym ogłoszeniem wyników wszystkich konkurencji. Poza I miejscem w rozgrywkach piłkarskich Jakub Tarnowski zdobył miano najlepszego strzelca wśród zuchów. Po wręczeniu nagród odbyła się wspólna biesiada.

Tegoroczny turniej, wzorem zeszłorocznego, możemy zdecydowanie uznać za udany. Oprócz sukcesu piłkarzy mieliśmy okazję, by wspólnie miło spędzić czas na zabawie, zjeść przepyszną grochówkę i upiec kiełbaski.